O nas

Toastmasters International to organizacja non-profit będąca światowym liderem w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i przywódczych już od 1924 roku.  Dla Ciebie to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze przełamiesz strach przed wystąpieniami publicznymi. Nauczysz się przemawiać lepiej i skuteczniej, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.

Początki naszego klubu Toastmasters Poznań sięgają 2007 roku, kiedy w niewielkiej restauracji przy ul. Matejki w Poznaniu spotkało się kilka osób z pomysłem powołania pierwszego w mieście klubu Toastmasters. Postanowiły zamienić ideę w czyn, organizując spotkanie przyszłego klubu w sali Uniwersytetu im. A.Mickiewicza na poznańskim Morasku. Po kilku spotkaniach zapadła decyzja o zorganizowaniu w dniu 1 grudnia 2007 spotkania „demo” w hotelu przy jeziorze Malta. W efekcie tego wyjątkowego spotkania, które wsparli Toastmasterzy z całego kraju pojawiła się grupa osób zafascynowanych ideą Toastmasters.

Oficjalna rejestracja klubu, do której wymagano minimum 20 członków odbyła się 8 lipca 2008 r. Klub otrzymał numer 1138065 oraz oficjalną nazwę Toastmasters Poznan.

Od tego czasu nieustannie przemawiamy… do wyobraźni słuchaczy! Klub skierowany jest do osób doskonalących umiejętność publicznego przemawiania. Dlatego wokół idei Toastmasters skupiają się przedsiębiorcy, studenci, nauczyciele, politycy, handlowcy, pracownicy organizacji rządowych i publicznych dla których umiejętność skutecznej komunikacji jest niezbędna w rozwoju osobistym oraz zawodowym.

Dzięki pasji i zaangażowaniu wielu ludzi klub Toastmasters Poznań stał się jednym z najsilniejszych w Polsce.

Toastmasters International to:

  • 90+ lat tradycji,
  • 345 000+ członków na świecie,
  • 15 900+ klubów na świecie,
  • 140+ krajów
  • 1500+ członków w Polsce,
  • 60+ klubów w Polsce,
  • 6 klubów w Poznaniu.