12 urodziny Toastmasters Poznań

11 grudnia 2019 klub Toastmasters Poznań skończył dumne 12 lat. Jednocześnie na liczniku wybiło nam 600 spotkań! Te imponujące liczby nie były by możliwe do osiągnięcia, gdyby nie ogromne zaangażowanie wspaniałych ludzi, chętnych do współpracy i rozwoju.

Obchody urodzinowe odbyły się podczas środowego spotkania klubu, na którym pojawiło się ponad 30 osób, w tym założyciel klubu Adam Pioch i wielu gości, zarówno wieloletnich Toastmasterów, jak i członków innych klubów. Wspaniała atmosfera udzielała się wszystkim, nie tylko dzięki obecności pięknych balonów i tortu.

Jak co tydzień odbyliśmy bowiem spotkanie w pełnej agendzie. Wśród urodzinowych mówców tego dnia znaleźli się:

  • Sebastian May, jeden z wówczas młodszych stażem członków,
  • Mirosław Maciejewski, doświadczony mówca, zdobywca ACG (Advanced Communicator Gold)
  • Adam Pioch, założyciel klubu i mistrz storytellingu

Spotkanie prowadził Krzysztof Operacz. Wśród zespołu funkcyjnego, na którego czele jako Główny Oceniający stał Artur Kaczmarek byli: Zygmunt Rolicz – Gramatyk, Joanna Rymko – Ewaluator Mowy Ciała, Weronika Gidel-Asunmaa – Kontroler Płynności oraz Łukasz Sobolewski – Chronomestrażysta.

Było wzruszenie i radość, że od tylu lat klub Toastmasters Poznań niezmiennie zrzesza fantastycznych ludzi o wielu pasjach i ogromnym zaangażowaniu. Towarzyszyła nam również duma, że jedna inicjatywa zapoczątkowała ideę Toastmasters w Poznaniu i stała się inspiracją do tworzenia kolejnych klubów, o bardzo zróżnicowanym charakterze i tematyce.