Toastmasters zdaje sobie sprawę, że naturalne konwersacje nie przychodzą naturalnie. Dlatego oferujemy bezpieczne miejsce do uprawiania sztuki małych rozmów. Niezależnie od tego, czy wypijasz drinka w domu przyjaciela, dzieląc się świątecznym obiadem z rodziną czy uczestnicząc w przyjęciu biurowym, eksperci Toastmasters oferują wskazówki, aby uzyskać więcej satysfakcji z tzw. smalltalk .

Poszukaj przyjaznej twarzy. Kiedy przyjeżdżasz na imprezę lub gdy czujesz się nie na miejscu, odszukaj ludzi, których znasz i lubisz spędzać czas. Pamiętaj, aby nawigować w kierunku osób, które wydają się być popularne, ponieważ prawdopodobnie są dobrym komunikatorem i pomogą Ci poczuć się swobodnie.

Obserwuj swój język ciała. Pamiętaj, aby stać przodem do osoby, która mówi, nawiązać kontakt wzrokowy i skinąć głową, aby dać im znać, że zwracasz uwagę, słuchasz i rozumiesz. Powstrzymaj się od wysyłania SMS-ów lub wielokrotnego sprawdzania telefonu, ponieważ jest to brak szacunku.

Opowiedz swoją historie. Gdy czas jest odpowiedni, podziel się zabawnymi i wesołymi wspomnieniami z wakacji. Ludzie lubią dzielić się swoimi wakacyjnymi przeżyciami, więc ta rozmowa powinna przebiegać całkiem dobrze w tym okresie roku.

Określ swoje oczekiwania. Trudno jest prowadzić dogłębne rozmowy podczas świątecznych spotkań, więc przygotuj się, że inni będą się przyłączać, a czasami nawet przerywać. Rozmowy będą zazwyczaj krótkie, więc nie spodziewaj się rozwiązania pilnych spraw służbowych lub osobistych na imprezie.

Wiedz, kiedy i jak wyjść. Zanim opuścisz imprezę, spróbuj przywitać się z ludźmi, z którymi nie miałeś okazji porozmawiać. Pamiętaj, aby podziękować gospodarzom imprezy. Prawdopodobnie włożyli wiele wysiłku abyś dobrze się bawił.

 

Toastmasters International jest ogólnoświatową organizacją edukacyjną typu non-profit, która pomaga osobom indywidualnym stać się skuteczniejszymi osobami odpowiedzialnymi za komunikację i liderów. Z siedzibą w Rancho Santa Margarita w Kalifornii , członkostwo organizacji przekracza 352,000 osób w ponad 16 400 klubach w 141 krajach. Od 1924 r. Toastmasters International pomaga osobom z różnych środowisk stać się bardziej pewnymi mówcami, komunikatorami i liderami.